Кина ПВЦ Рефлексија касета за Рефлексија безбедност фабрика и производителите Облека | Highviz

ПВЦ Рефлексија касета за рефлектирачка облека за безбедност

Краток опис:

Реден број: 6401

материјал PVC

Дебелина: 27C-50C

Боја: Сребрена Бела, Flourescent жолта и портокалова, друга боја на барање.

Ширина: 2. 5cm.3.8cm. 5.0cm 7cm, други големина на барање

Ретро-рефлексија: 200-300cdl

Перење:> 15circles на 60 степени

Суво чистење:> 5circles


детали за производот

Тагови производ

6401 ПВЦ Рефлексија касета е широко се користи за рефлектирачка облека за безбедност, професионални униформи, спортска облека, мода облека, капи, ракавици, ранци и лична заштитна опрема, итн, исто така, може да се направи во сите видови на мисловните производи, како рефлексивни алки, рефлексивни привезоци, рефлексивни знаци, рефлексивни налепници, рефлексивни играчки.

S pecification и апликација:

Материјал: 100% PVC

Боја на располагање: обоена

Дебелина: 27-50C

Спец: ширина може да биде 2. 5cm.3.8cm. 5.0cm 7cm, други големина на барање: Печатење или посебен дизајн во согласност со барањето

Примена: идеален за полиција Вест безбедност, безбедност на сообраќајот на Вест, Заштитни Униформи, рефлективно бренд логото, итн

Физички карактеристики:

Ретро-рефлексија: 200-300cdl

Перење:> 15 циклуси во 60 ℃

Суво чистење: ISO 3175: 1995 Метод 9.1,> 5 циклуси

горенаведените податоци тестот е од SGS и SATRA лабораторија за испитување на HIGHVIZ добиле примероци, крајниот производство ќе треба ± 3-5% толеранција, што е прифатливо.

предности: 

1. Се состои од обоени микро-призматични Винил Филм назад запечатени со бела ПВЦ лист.

2. Достапни во било ширината и боја, со различни модели, како што се W форма или тула форма.

3. Високо отпорни на абразија, издржливи и отпорни на миење и студено време. Тоа може да обезбеди wearers со голема видливост дури и во влажни услови.

4. Водоотпорен и dustproof со висок рефлексивноста.

5. Препорачани шиење на висока видливост облека, отворено да носат, живот елек, чанти, чевли итн


  • Претходна:
  • Следно: